Planujesz zakup odpowiedniego przewodu z tworzywa sztucznego do prowadzonego przez Ciebie przedsiębiorstwa? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że stoisz przed trudnym zadaniem. Jako doświadczeni specjaliści ułatwimy Ci proces wyboru pierwszorzędnej jakości węża do powietrza i substancji płynnych. Poznaj główne czynniki zakupowe, które umożliwią zaoszczędzenie czasu, pieniędzy oraz dobór rozwiązania spełniającego nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.
Maksymalna temperatura i ciśnienie pracy. Zobacz, dlaczego warto zajrzeć w specyfikację
Każdy sprzedawca wężów pneumatycznych zobowiązany jest do podania kluczowych parametrów oferowanego produktu. W zdecydowanej większości przypadków, takie informacje znajdziesz w specyfikacji technicznej lub w rozwinięciu opisu przewodu. Szczególną uwagę polecamy zwrócić na zakres maksymalnych temperatur i ciśnień, które umożliwiają bezpieczną pracę węża. Bardzo istotna pozostaje wartość ciśnienia roboczego. Jest ona zazwyczaj czterokrotnie niższa od ciśnienia rozrywającego, szkodliwego dla struktury tego typu armatury przemysłowej. W sklepie MiDaTech oba parametry podajemy w odniesieniu do konkretnej temperatury. Duży margines bezpieczeństwa sprawia, że nawet przypadkowa awaria aparatury nie powinna uszkodzić węża. Warty uwagi jest fakt, że wybór akcesoriów należy uzależnić od ciśnienia roboczego, a nie rozrywającego!
Węże do powietrza wykonane z tworzyw sztucznych są niezwykle wrażliwe na nagłe zmiany temperatur. Maksymalne wartości podawane są w skali Celsjusza i bezwzględnie należy wystrzegać się przekraczania zakresu podawanego przez producenta. Dokładna temperatura nigdy nie jest stała. Jej wysokość uzależniona jest od materiału, jaki został użyty do produkcji przewodu.
Dopasuj materiał węża do finalnego zastosowania. Oto właściwości gumy oraz lekkiego PCV
Od wielu lat rynek przewodów armatury przemysłowej zdominowany jest przez gumę. Specjaliści firmy MiDaTech polecają zwrócić szczególną uwagę na kauczuk, zwłaszcza ten terpolimerowy, który jest podstawą budowy niezwykle popularnego materiału EPDM. Cechą wyróżniającą takie tworzywo jest bezsprzecznie wysoki poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne. Tego typu wąż jest wręcz stworzony do pracy na świeżym powietrzu. Produkt wykonany z gumy EPDM zda egzamin podczas skrajnie niskich i wysokich temperatur przepuszczanych mediów. Współczesny rynek armatury przemysłowej dostarcza także węże do powietrza oznaczone skrótem SBR. To nic innego, jak butadienowo-styrenowy rodzaj kauczuku, często stosowany w branżach wymagających elastyczności materiałów. Guma ta nie jest jednak odporna na działanie smarów, oleju czy nawet benzyny. Poszukując materiału odpowiedniego do takich chemikaliów należy sięgnąć po wąż NBR. W ofercie naszego sklepu możesz znaleźć również armaturę PCV. Polichlorek winylu świetnie sprawdzi się do przesyłu kwasów rozcieńczonych, soli, alkoholi czy chociażby ługów.