Temat rozsądnego gospodarowania kurczącymi się zasobami naturalnymi od wielu miesięcy zajmuje eksponowaną pozycję w medialnych rozkładówkach. Nie tylko ze względu na postępującą degradację środowiska, ale także fatalne skutki ekonomiczne. Firmy działające w różnych sektorach przemysłu również zwracają na takie kwestie coraz większą uwagę. W MiDaTech mamy okazję odczuć to poprzez coraz bardziej szczegółowe zapytania o oferowane przez nas węże do wody. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą optymalnie wykorzystać taką armaturę.
Pamiętaj, aby dostosować tryb pracy pompy do parametrów ciśnienia roboczego i rozrywającego ze specyfikacji
Każdy przewód do przesyłu H2O, jaki znajduje się w naszym asortymencie, posiada unikalną charakterystykę. Niektóre cechy, które są wysoce pożądane w określonych warunkach pracy, przy nieco innej instalacji technicznej mogą okazać się mało przydatne – żeby nie napisać „potencjalnie szkodliwe”. Jako przykład niech posłuży nam specyfikacja dotycząca ciśnienia, jakie poszczególne węże do wody są w stanie bezproblemowo wytrzymać. I tak ciśnienie robocze, wynoszące 15 bar, oznacza że przy takiej wartości przewód pracuje w optymalny sposób. W kartach produktów znajduje się również ciśnienie rozrywające, czasami nawet trzykrotnie większe od ciśnienia roboczego. Jak sama nazwa wskazuje, to już wartość graniczna, wystawiająca wytrzymałość ścianek węży do wody na najwyższą próbę. Rekomendujemy, aby podczas eksploatacji unikać zbliżania się do górnych poziomów. Ewentualne korzyści płynące z silnego strumienia bardzo szybko zostaną przykryte przez straty spowodowane niekontrolowanym, gwałtownym wyciekiem.
Zamawiając węże do wody z asortymentu MiDaTech zwróć na uwagę na materiał, z którego wykonano oplot
Grubość ścianek przewodu oraz właściwości surowca w największym stopniu decydują o tym, jak odporny okaże się osprzęt na oddziaływanie wszelkich czynników zewnętrznych. Instalacje techniczne niejednokrotnie wpadają w silne drgania, których kompensatory nie wyeliminują całkowicie. Na skutek tego zewnętrzne warstwy węża do wody mogą być narażone na tarcie i ścieranie. W tego rodzaju sytuacjach niezwykle przydatne okazują się dodatkowe wkładki wewnętrzne z PVC – obecne zarówno w przewodach z przędzonym oplotem poliestrowym, jak i wężach gumowych czy tworzywowych. Kolejnym elementem, na który polecamy zwrócić baczniejszą uwagę, jest zakres temperatury pracy. Nie tylko dotyczący wody płynącej poprzez przewód, ale również poziom oddziaływania zimna i/lub gorąca w danym zakładzie przemysłowym. W razie jakichkolwiek wątpliwości oraz pytań, zespół konsultantów MiDaTech pozostaje do Twojej dyspozycji.