Woda jest substancją, bez której nie przetrwa żadne życie, toteż koniecznie trzeba ją dostarczać także otaczającej nas zieleni, jeśli chcemy by zawsze mogła być okazała i cieszyć nasze oczy. Zwłaszcza latem, gdy obfitość opadów spada, a rośnie temperatura. Nie będziemy jej jednak nosić w wiadrach. Podstawowym wyposażeniem każdego ogrodu jest więc wąż do wody, która bez trudu dotrze dzięki niemu wszędzie tam, gdzie powinna. Warto dokonywać takich zakupów uprzednio przemyślawszy kilka istotnych kwestii.
Nawet w ogrodzie wąż nie ma łatwego zadania
Jako że wyposażeniem przemysłowym i zaopatrywaniem wymagającym odbiorców w doskonałe rozwiązania techniczne zajmujemy się od lat, dobrze wiemy, jak kłopotliwy może być transfer wody. Wiele procesów technologicznych wymaga, by była ona gorąca, nierzadko doprowadzona do postaci nasyconej pary, innym razem jest dostarczana pod ogromnym ciśnieniem. Czymże więc są wobec tego warunki użytkowania i potrzeby, jakie będziemy mieli wobec węża w ogrodzie, czy jakimkolwiek innym miejscu, gdzie potrzebne będzie zrealizowane w podobny sposób zaopatrzenie w wodę? A jednak, nawet tam nie warto stosować byle czego.
Wielokrotnie wynoszony i przeciągany wąż do wody będzie po prostu wycierany o podłoże, w tym o chodniki i podjazdy utwardzone czy z np. betonową nawierzchnią, a także o inne elementy architektury. Latem, gdy trzeba sięgać po niego najczęściej, musi ponadto oprzeć się działaniu promieni UV. Wnętrze węża łatwo mogą upodobać sobie glony.
Wpływ choćby tych kilku przyspieszających zużycie czynników będzie tym większy, że podlewać roślinność warto niekoniecznie z przesadną obfitością, za to często, tak, by przez nadmiar wody nie doprowadzić np. do gnicia korzeni. Wyposażywszy się w wyrób odpowiedniej jakości – taki, jaki można znaleźć w naszej ofercie, możemy być jednak spokojni o to, że nie zaskoczy nas przedwczesne zużycie.
Ciesz się wygodą pracy w ogrodzie i niezawodnością wyposażenia
Przed przystąpieniem do składania zamówienia warto zastanowić się nad średnicą, jaka będzie najlepiej odpowiadała naszym potrzebom. Wszystko zależy od rozległości terenu, jaki mamy do nawodnienia, jako że wraz z odległością, na jaką dopłynąć ma woda, maleć będzie jej ciśnienie. W przypadku niewielkich ogrodów często stosuje się węże półcalowe, czyli o średnicy 12,5 mm. Często jednak warto sięgnąć po większy. Z reguły wystarcza 3/4 cala, czyli 19 mm.
Optymalnym rozwiązaniem będzie wzmocniony tkanym oplotem wąż z odpornego na ścieranie i słońce PCV. Dzięki czarnej warstwie wewnętrznej nie będzie przepuszczał światła, co wyeliminuje ryzyko rozwoju glonów. Jasny kolor zewnętrzny sprawi zaś, że zawsze bez trudu dostrzeżemy w jaki sposób został przeciągnięty po trawie. Pomocnym akcesorium będą jeszcze np. niezawodne i proste w użyciu szybkozłączki Geka, pozwalające łatwo dostosować potrzebne długości.
Są to skuteczne rozwiązania od lat stosowane wszędzie tam, gdzie liczy się sprawność wykonywanej nierzadko w trudnych warunkach pracy, a więc w rolnictwie czy budownictwie. Korzystając z doświadczenia fachowców możemy jednak sięgać po pewne wyroby ułatwiające także prace przy własnym domu. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty.